Modelowanie ust - Prestige - Centrum Zdrowia i Urody

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Modelowanie ust

Medycyna Estetyczna i Kosmetologia > TwarzKwas hialuronowy jest glikozaminoglikanem (GAG) o największej masie cząsteczkowej, syntetyzowanym przez błony komórkowe, a następnie wydzielanym do przestrzeni międzykomórkowe.j Wykazuje znaczne możliwości przyciągania wody - potrafi przyciągnąć 1000 razy większą objętość wody od swojej masy cząsteczkowej.

Zawartość kwasu hialuronowego w skórze zmniejsza się z wiekiem, ponieważ zdolności organizmu do wytwarzania nie tylko kwasu hialuronowego, ale też innych substancji i komórek obniżają się,  czego efektem jest gorsze uwodnienie skóry, pojawienie się drobnych linii, zmarszczek i utraty jędrności.

W medycynie estetycznej zadaniem kwasu hialuronowego jest nawilżenie, odżywienie i uelastycznienie skóry, wzmocnienie tkanek, poprawienie kolorytu oraz wypełnienie głębokich bruzd i zmarszczek. Ponadto pełni funkcję ochronną przeciw wolnym rodnikom o działaniu przeciwutleniającym. Kwas hialuronowy jest substancją naturalną dla organizmu, zatem biosyntetyczne preparaty kwasu hialuronowego raczej nie powodują reakcji uczuleniowych.

Modelowanie ust

Modelowanie ust za pomocą kwasu hialuronowego jest obecnie jednym z najpopularniejszych zabiegów związanych z wypełnianiem tkanek miękkich. Kwas hialuronowy jest substancją naturalną dla naszego organizmu, mającym na celu wiązanie wody w naszych tkankach. Jego stężenie zmniejsza się u nas z wiekiem. Zabieg jest stosowany nie tylko w celu powiększenia ust, ale również  dla poprawy jędrności  i elastyczności warg poprzez ich nawilżenie wewnątrz.


Istnieje wiele możliwości zmiany kształtu oraz wielkości ust, które możemy uzyskać dzięki iniekcji kwasu hialuronowego:

  • uzyskanie powiększenia warg przez bezpośrednie wstrzyknięcie wypełniacza w obrębie czerwienie wargowej w celu uzyskania rzeczywistego powiększenia obu warg i uzyskania efektu dużych, pełnych ust,

  • korekcja zarysu warg poprzez wstrzykiwanie substancji wypełniającej wzdłuż granicy czerwieni wargowej,  zalecany pacjentom zwłaszcza w przypadku wyciekania szminki do pionowych zmarszczek wargi górnej lub dla podkreślenia całej linii warg,

  • odkreślenie zarysu rynienki (philtrum) górnej wargi, zwiększające objętość ust, a tym samym pozwalające uzyskać efekt odmłodzenia, dzięki przeciwdziałaniu zanikowi czerwieni wargowej.

JAK WYGLĄDA ZABIEG ?


20-30 minut przed iniekcją konieczne jest zastosowanie miejscowego środka znieczulającego nałożonego na obszar zabiegu w postaci grubej warstwy (EMLA, LMX, betakaina/lidokaina), bądź też wstrzyknięcie niewielkich ilości środka znieczulającego. Zabieg rozpoczyna się od ukształtowania warg poprzez wprowadzenie za pomocą strzykawki odpowiedniej ilości  preparatu. Ilość zastosowanego preparatu, miejsca iniekcji oraz technika, w jakiej będzie  wprowadzony wypełniacz są zależne od indywidualnego przypadku pacjenta, jego oczekiwań oraz efektu, jaki pragnie uzyskać po wykonaniu zabiegu. Podczas iniekcji wykonywany jest delikatny masaż warg, niezbędny dla uzyskania gładkiego zarysu  miejsc korygowanych.

JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ EFEKT ?

W zależności od indywidualnych uwarunkowań pacjenta preparat utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy w skórze po czym wchłania się (usta wracają do swojego wyglądu z przed zabiegu), wtedy należy powtórzyć zabieg, ale najczęściej potrzebne jest już mniej preparatu. Aktualnie podanie kwasu hialuronowego jest najmniej inwazyjną i najbezpieczniejszą z dostępnych metod modelowania ust.

Przeciwskazania:

  • często nawracająca opryszczka (należy stosować leki przeciwwirusowe przed oraz po zabiegu; np.Heviran),

  • okres ciąży i karmienia,

  • choroba nowotworowa,

  • epilepsja,

  • cukrzyca,

  • choroby autoimmunologiczne.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego