Makijaż Permanentny - Prestige - Centrum Zdrowia i Urody

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Makijaż PermanentnyStanowi alternatywę dla codziennego, pracochłonnego podkreślania rysów twarzy. Profesjonalnie wykonany trwały makijaż ma na celu wzmocnienie rysunku ust, brwi bądź oczu, przy jednoczesnym zachowaniu jak najbardziej naturalnego wyglądu. Wynik ostateczny zabiegu uwydatnia naturalną urodę klienta, korygując przy tym drobne niedoskonałości. Niewątpliwie największą zaletą makijażu permanentnego jest jego niezawodność na co dzień- nie wymaga poprawek, nie rozmazuje się, pozwala zaoszczędzić czas przeznaczony na poranne przygotowania i zawsze wygląda świeżo.


NA CZYM POLEGA ZABIEG ?

Wykonanie makijażu trwałego opiera się na implantacji pigmentu w drugą warstwę naskórka (czyli na głębokość od 0,6 mm do 1,2 mm) za pomocą specjalnego urządzenia i sterylnej końcówki zaopatrzonej w cienką igłę. Przed rozpoczęciem pigmentacji ustalany jest pożądany kształt oraz odcień rysunku, dobierany do urody oraz indywidualnych oczekiwań klienta. Następnie dobieramy właściwy kolor barwnika, aplikujemy znieczulenie (początkowo maść Emla, a po naruszeniu ciągłości naskórka nakładamy następne znieczulenie które usówa niemalże w 100% nieprzyjemny ból. Podczas zabiegu może wystąpić zaczerwienienie oraz niewielki obrzęk, który zwykle ustępuje już następnego dnia (przy wrażliwszych skórach może utrzymywać się do 2 dni). Dwa dni po zabiegu obserwuje się delikatne złuszczanie naskórka , co jest procesem naturalnym. Bezpośrednio po zabiegu barwa makijażu jest dość intensywna, jednak po upływie 4-5 dni jego zabarwienie blednie o ok. 50% barwy wyjściowej. W celu utrwalenia efektu zabieg powtarza się po upływie około dwóch tygodni. Osadzony w naskórku i zmagazynowany w przestrzeni międzykomórkowej pigment utrzymuje się 3-5 lat, stopniowo ulegając rozjaśnieniu. Jego trwałość uzależniona jest indywidualnych cech osoby związanych z przyswajaniem barwnika (jedna skóry przyjmuje barwnik mocniej inna mniej) oraz od typu i grubości skóry.


Pielęgnacja skóry przed i po wykonaniu makijażu trwałego:

Przed wykonaniem makijażu ust powinno się przez trzy dni przed zabiegiem i trzy dni po zabiegu przyjmować lek antywirusowy (Heviran), dostępny na receptę Miejsca poddane zabiegowi przez kilkanaście dni powinny być stale nawilżane i chronione (preparatami poleconymi przez osobę wykonującą zabieg) Przez 4 dni po zabiegu skóra poddawana barwieniu nie powinna być myta mydłem ani traktowana innymi kosmetykami. Skórę należy myć wodą lub specjalnym mleczkiem i tonikiem. Przez pierwsze 2 tygodnie po zabiegu nie należy chodzić do sauny ani do solarium. Do 6 tygodni po zabiegu należy unikać silnego nasłonecznienia


Wskazania do zabiegu:
Makijaż permanentny może być zarówno zabiegiem upiększającym (wydobywa rysy twarzy, dodaje gęstości brwiom, podkreśla oczy- optycznie zwiększając objętość rzęs, wzmacnia kontur ust oraz wizualnie je powiększa), jak również korygującym niedoskonałości urody. Metoda ta jest również niezwykle przydatną w przypadku niwelowania skutków przebytych wcześniej schorzeń (rekonstrukcja łuku brwiowego, nierówne lub zdeformowane, zbyt wąskie usta czy zmiany po odtwórczych zabiegach, takich jak np. rekonstrukcja brodawki sutkowej). Osoby aktywne, uprawiające sport, uczulone na kosmetyki kolorowe lub borykające się z brakiem czasu wynikającym z nadmiaru obowiązków również docenią efekty tego typu makijażu.

Makijaż permanentny, ręczna metoda włoskowa
Opatentowana metoda makijażu permanentnego brwi i kresek

Makijaż permanentny (inaczej mówiąc stały) polega na wprowadzeniu barwnika pod skórę. Powinien wyeksponować urodę oraz w pewnym stopniu wyrażać osobowość, zwłaszcza że utrzymuje się od 2 do 5 lat.
Często myli się makijaż permanentny z tatuażem. Makijaż permanentny różni się od tatuażu głębokością wprowadzenia pigmentu, wielkością cząsteczki pigmentu, gęstością farby pigmentowej, wielkością i budową igły pigmentującej, rodzajem urządzenia pigmentującego,  i  trwałością pigmentacji
.

W obu przypadkach barwnik wprowadzony jest poprzez igły ( maszynki i igły są jednak zupełnie inne ) poruszające się pionowo  ‘góra –dół’, a każde wkłucie tworzy kolorowy punkt w skórze. Pożądany element kolorowy w skórze jest więc zbiorem punkcików ( obecnie można by przyrównać to do obrazu na monitorze, który to obraz składa się pojedynczych pikseli ). Jest to tradycyjna metoda pigmentacji.


W przypadku metody włoskowej wygląda to inaczej- makijaż brwi polega na wykonaniu obrazu pojedynczego włosa poprzez przerysowanie odpowiednią ilością specjalnie ostrych i elastycznych igieł (tzw.  „piórek), zatopionych w barwniku, który spływając po igłach, przedostaje się w głąb skóry. Metoda ta pozwala  na uzyskanie bardzo realnej linii włosa, nie w formie punktów, jak w metodach tradycyjnych.


Bez względu na stosowaną metodę pigmentacji i pigmenty, najważniejszy jest efekt zabiegu. Metoda włoskowa gwarantuje najbardziej naturalny wygląd brwi oraz bardzo łagodną metodą wykonywania kresek na powiekach. Jest to ręczna metoda (nie elektryczna i nie maszynowa) wykonywania makijażu permanentnego.

W tradycyjnych  metodach makijażu permanentnego wykonywane są nakłucia w postaci małych kropek, punkt przy punkcie, co daje obraz plam.

Metoda włoskowa pozwala uzykać realistyczny obraz włosa. Uzyskany pojedynczy włos może być zróżnicowany od bardzo cieńkiego do grubego.

inne metody

metoda włoskowa

 • Zastosowanie metody włoskowej pozwala na  rekonstruowanie i uzupełnianie włosów brwi, wykonanie kreski na powiekach (uzyskany pojedynczy włos brwi tą metodą jest jak naturalny, bardzo cienki i trwały),

 • metoda pozwala uzyskać realistyczny obraz – nie można odróżnić efektu  makijażu pernamentnego od  naturalnych brwi,

 • metoda gwarantuje 100 % sterylności, minimum bólu oraz opuchlizny, krótki czas gojenia oraz w większości przypadków brak konieczności korekty makijażu.


W
maszynce ODED zastosowane zostały trzy igły, które w różnym czasie przenoszą barwnik w głąb skóry. Nie następuje to równocześnie, jak ma miejsce w innych maszynkach, gdzie ilość igieł „X” w jednym czasie nakłuwa skórę, a następnie wychodzi ze skóry ciągnąc ją za sobą, co powoduje ból i występowanie podciśnienia, a co za tym idzie wyrzucanie barwnika ponad skórę.

W maszynce ODED poprzez naprzemienne nakłuwanie nie ma szarpania skóry, przez co odczucia w trakcie pigmentacji są o wiele przyjemniejsze, a poranienie skóry o wiele mniejsze. Ma to ogromne znaczenie dla efektywności pigmentacji. Brak strupków lub ich znaczne ograniczenie gwarantuje skuteczność zabiegu pigmentacji, zmniejszenie lub wyeliminowanie korekty. Dlatego, że podczas pracy maszynką ODED nie tworzy się podciśnienie, pigment  wprowadzony przez igły pozostaje w skórze, tworząc w krótkim czasie pigmentowania duże nasycenie kolorem.

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • ciąża,

 • karmienie piersią,

 • cukrzyca,

 • łuszczyca,

 • stałe przyjmowanie leków sterydowych,

 • aktywna opryszczka wargowa ( w przypadku pigmentacji ust),

 • infekcje,

 • stany zapalne lub przebyte choroby gałki ocznej ( w przypadku pigmentacji powiek),

 • wysoka gorączka,

 • przeziębienie, grypa.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego