Kriolipoliza - Prestige - Centrum Zdrowia i Urody

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Kriolipoliza

Medycyna Estetyczna i Kosmetologia > Twarz

KRIOLIPOLIZA

ODCHUDZANIE PRZEZ ZAMRAŻANIE

Genialne odkrycie medycyny estetycznej to kriolipoliza lub krioliza – unikalna technologia umożliwiająca nieinwazyjne modelowanie sylwetki poprzez ekspozycję tkanki tłuszczowej na zimno. Zabieg polega na zamrażaniu niechcianych komórek tłuszczowych.

Kriolipoliza narodziła się  w 2008 roku w Stanach Zjednoczonych. Jest dziełem dwóch lekarzy ze szpitala z Massachusetts. Dr med. Dieter Manstein oraz dr med. R. Rox Anderson udowodnili, że podskórne komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na działanie zimna niż otaczające je tkanki. Umierają już w temperaturze 0 st. C. Lekarze udowodnili, że kontrolowane, miejscowe zamrożenie tkanek, powoduje ubytek komórek tłuszczowych i utratę podskórnego tłuszczu. Ich odkrycie pomogło opracować technologię Kriolipolizy, która pochodzi od „crio” - zimno, „lipo” - tłuszcz i „lisis”- rozpad.

O zabiegu

Zabieg trwa 30 - 50 minut. Specjalna głowica zostaje przyłożona do obszaru, z którego chcemy pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Skóra podczas zabiegu zabezpieczona jest dodatkowo chusteczką antyfreeze. Podciśnienie zasysa tkankę, jednocześnie zamrażając ją do ustawionej temperatury. Głowica jest połączona z panelem sterowania w celu stałego monitorowania zabiegu. Głównym celem kriolipolizy jest takie zamrożenie komórek tłuszczowych, aby spowodować ich obumarcie, nie naruszając innych otaczających tkanek. Zamrożone komórki tłuszczowe stopniowo są eliminowane i wydalane z organizmu w procesie metabolizmu naszego organizmu, dzięki czemu z tygodnia na tydzień po zabiegu, grubość zamrażanej tkanki maleje. Po 2-4 zabiegach można spodziewać się do 35% redukcji tkanki tłuszczowej.Kriolipoliza jest bezpiecznym, nieinwazyjnym i bezbolesnym zabiegiem, którego skuteczność poparta jest badaniami naukowymi. Bezpośrednio po nim, można powrócić do czynności dnia codziennego.

Co się dzieje po zabiegu?

Rezultaty nie są widoczne od razu, tkanka poddana zabiegowi wiotczeje i podczas dotyku nie jest już tak zbitą masą. Wyczuwalne są jednak naruszone komórki tłuszczowe. Proces trwa, z każdym tygodniem odczuwa się różnicę w miejscu zabiegowym. Trzeba poczekać kilka tygodni, aby organizm pozbył się tłuszczu z obumarłych komórek. Jest on usuwany z ciała powoli, w trakcie procesu metabolicznego organizmu, tak samo jak tłuszcze pochodzące z pożywienia. Po sześciu tygodniach można zaobserwować zdecydowane efekty.Finalny natomiast efekt zabiegu jest nawet po trzech miesiącach w zależności od diety i aktywności fizycznej. Czym większa aktywność fizyczna, tym szybszy metabolizm i pozbywanie się tłuszczu  z miejsc zabiegowych. Zabieg na tej samej partii ciała można powtórzyć nie wcześniej niż po sześciu tygodniach.

Ile zaleca się zabiegów, jakie rezultaty?

W zależności od grubości tkanki tłuszczowej pacjent może wymagać 2 lub 3 do 6 sesji.Przerwa między zabiegami wykonywanymi na tym samym obszarze zabiegowym, powinna trwać około 6 -8 tygodni. Jeżeli chcemy poddać zabiegowi inny obszar ciała niż wcześniejszy, zabiegi możemy wykonać nawet następnego dnia. Powoli wypiera z rynku inwazyjną, niebezpieczną i bolesną liposukcję.Bardzo ważne jest żeby w czasie oczekiwania na efekty nie dostarczać organizmowi więcej energii, niż jest wstanie spalić w ciągu dnia. Jeśli dostarczymy mu więcej kalorii niż tego potrzebuje, wówczas nie zaobserwujemy zmian w związku z tym, że pozostałe komórki tłuszczowe powiększą się i wypełnią miejsce tych, które zostały opróżnione podczas oddziaływania zimnem. Decydując się na zabiegi odchudzające wspomóżcie je zdrowszą dietą, przemyślanymi porami jedzenia( najlepiej nie po 18.00), większą ilością wypijanej wody (pamiętajcie, że woda to podstawowy element walki z nadwagą i cellulitem). To wszystko zapewni zadowolenie z efektów zabiegu!Zabieg kriolipolizy polega na przyłożeniu głowicy aparatu do wybranego obszaru, który chcemy wyszczuplić np.:
Poza obszarami wskazanymi na zdjęciu, zabiegowi można poddać obszary pleców w okolicy podłopatkowej, tylną część ramion i okolice przy kolanową, gdzie często widoczne są depozyty tkanki tłuszczowej.

Jak to działa?Dzięki kriolipolizie można spłaszczyć brzuszek lub wyszczuplić uda. Jest to zabieg dla osób, którym odkłada się tłuszcz w miejscach, z których bardzo trudno go usunąć poprzez dietę czy ćwiczenia. Zabieg pozwala na niszczenie komórek tłuszczowych za pomocą zimna nie naruszając przy tym okolicznych tkanek. Przeprowadzany jest urządzeniem MED.-340™ posiadającym certyfikat medyczny.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego